• Post last modified:9 grudnia 2019

MIKOŁAJKI 2019

8 grudnia w gościnnym pałacyku wydziału ZIP przy Piotrkowskiej NSZZ Solidarność w PŁ po raz kolejny zorganizowała mikołajkową zabawę dla dzieci. Przybyłych licznie, wraz z rodzicami i dziadkami, małych uczestników powitał wiceprzewodniczący Konrad Dybowski.

Mikołajkowe harce prowadził współpracownik Świętego Mikołaja – lekko roztargniony magik Eduardo, który przekomarzając się cały czas z dziećmi zaprezentował wiele efektownych sztuczek: żonglowanie piłeczkami (połączone z mini-sprawdzianem znajomości angielskich liczebników), kręcenie talerzyków na kijku, czy zabawa z barwnymi chustami.

Dzieci, od najmłodszych 1,5-rocznych maluchów do tych trochę starszych, chętnie włączały się w zabawę, której ukoronowaniem było pasowanie na mikołajkowego czarodzieja. Najodważniejsi próbowali swoich sił chodząc na szczudłach – tej atrakcji nie oparli się nawet niektórzy dorośli J

Nie zabrakło też muzyki i tańców. Wesoły pociąg-korowód poprowadziła asystentka Eduardo animując figlarne tańce i piosenki z pokazywaniem. Następnie zebrane w kręgu dzieci losowały z kapelusza zabawne zadania np. taniec ze szczotką, robienie piramidy czy przechodzenie przez tunel. Radości było przy tym co niemiara.

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment wizyty Świętego Mikołaja. Dzieci przywołały go recytując głośno, pod kierownictwem Eduardo, rytmiczny rymowany tekst. Wkrótce rozległ się dźwięk dzwoneczków i radosne Ho-ho-ho!, po czym wszyscy zgromadzeni ujrzeli brodatego przybysza z dalekiego kraju. Mikołaj, zgodnie ze swoim powołaniem, obdarował dzieci prezentami – torbami pełnymi łakoci. Kolejno wyczytywane dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, przybić z nim piątkę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Mogły też pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Wspaniale zaprezentowała się m.in. 8-letnia Kasia, która zaśpiewała 7-zwrotkową piosenkę po francusku.

Czas na wspólnej zabawie upłynął bardzo szybko, ale pozostaną nam radosne wspomnienia i oczekiwanie na przyszłoroczną imprezę mikołajkową, na pewno jeszcze bardziej udaną. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci za rok!

Członek Komisji Zakładowej, Agnieszka Kleczkowska